Moka Logo

Moka Sanal POS Başvuru Koşulları

https://mokapos.moka.com adresinde bulunan form aracılığı ile kullanımı için başvurulan Ürün ve Hizmetler, Levent Mah. Meltem Sok. İş Kuleleri Kule 2 No: 10 / 4 Beşiktaş / İstanbul adresinde mukim Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. (“MOKA”) tarafından sağlanır.

MOKA, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen yetki ile ödeme kuruluşu alanında faaliyet göstermektedir. Ürün ve hizmetlerimiz sanal ortamda ödeme yapılmasına aracılık faaliyetleriyle ilişkilendirilebilir.

Moka Ürün ve Hizmetleri ile ilgili başvuru formunu doldurarak, buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Uyarılar

Başvuru formundaki bilgilerin şirket imza yetkili kişisine ait olduğundan emin olunuz.

MOKA sizden “Bireysel Findeks kredi notu” isteyeceği için verdiğiniz cep telefonunuzun bankalarda kayıtlı bir numara olduğundan emin olunuz. Dilerseniz de Ticari Findeks kredi notunuzu bankanızdan temin edip “bilgi ve belge yükleme aşamasında” bize iletebilirsiniz.

Moka Sanal POS başvuru sürecinizin sonlanma tarihi başvuru gününden itibaren 30 gündür. 30 gün sonunda başvuran tarafından tamamlanmayan başvurular iptal edilecektir.

Gerekli koşullarda; başvuru sürecinde size gönderilen teklifin, teklifi kabul ettikten sonra değişebileceğini kabul etmiş olursunuz.

Bildirdiğiniz ciro aralığına dikkat ediniz. Bu hem çalışma koşullarımızı* hem de size vereceğimiz fiyat teklifini etkiler. Aynı zamanda buradaki tutarlılık Moka Ürün ve Hizmetlerini kullanım sürenizi de etkiler.

MOKA, gelen başvuruları değerlendirme kriterlerini, çalışma koşullarını, şirket politikalarını haber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir.

Ürün ve Hizmetlerimiz çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya gereksinimler (yaş gereksinimleri dahil) uygulanabilir. Ek şartlar ilgili Ürün ve Hizmetlerle birlikte sağlanır ve bunları kullanmanız halinde MOKA ile yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Ürün ve Hizmetlerimizin tarafınızca kullanımı MOKA’nın onayına bağlıdır. MOKA, Ürün ve Hizmetlerine erişiminizi reddetme ve sınırlandırma hakkına sahiptir. Başvuru formunu doldurmanız size, Moka Ürün ve Hizmetlerini kullanım hakkı tanımaz. MOKA, başvuru formunda verdiğiniz bilgilerle tahsis süreci başlatır ve bu süreç ilerlerse MOKA sizden ek bilgi ve belgeler talep edecektir.

Tarafınızca verilen bilgilerde hata veya yanlışlık olması durumunda MOKA, tarafınızca verilen yanlış bilgiye dayanarak yaptığınız ve yapacağınız işlemlerden sorumlu olmayacaktır ve başvuru sürecini sonlandırabilir.

MOKA herhangi bir zamanda MokaPOS Başvuru Formu sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Böyle bir durumda MOKA’nın size veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.


Başvuru Süreci Nasıl İlerler?

Aşağıda belirtilen süreçleri MOKA herhangi bir zamanda sebep belirtmeksizin sonlandırma hakkını saklı tutar. Siz de başvurunuzu dilediğiniz zaman herhangi bir sebep belirtmeksizin size sunulan ekranlardan ya da operasyon@moka.com adresine başvuru numaranız ile birlikte başvuru yaptığınız e-posta adresinden talepte bulunarak sonlandırabilirsiniz.


Başvuru: https://mokapos.moka.com web adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması

Teklif: operations@moka.com e-posta adresinden “Moka Sanal POS Teklifinizi Görün” konu başlığı ile gelen teklifin tarafınızca değerlendirilmesi

Bilgi ve Belge Yükleme: Teklifi görüntüledikten sonra “ONAYLA” butonuna basarak kabul etmeniz halinde “Moka Sanal POS Teklif Onay” konu başlığı ile gelen e-postada bulunan bilgi ve belge yükleme sayfasından ilgili bilgi ve belgelerin tarafınızca yüklenerek MOKA’ya iletilmesi

Bu aşamada sizden istenecek belgeleri hazır bulundurmanız gerekmektedir. İstenecek belgeler aşağıda açıklanmıştır ve firma tipine göre değişkenlik gösterecektir. (
olan belgeler zorunludur)


Şahıs firmaları
– İmza yetkili kişinin kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopisi/fotoğrafı

– İmza beyannamesi

– Güncel vergi levhası

– Ticaret sicil gazetesi
– Oda kayıt belgesi
– Diğer belgeler (Seyahat acentası ise TURSAB belgesini; sektöre göre gerekli yetki belgesi varsa o belgeleri başvuru numaranız ile birlikte operasyon@moka.com adresine gönderiniz


Limited ve anonim şirketleri
– İmza yetkili kişilerin kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopileri/fotoğrafları*
– İmza beyannamesi*
– Güncel vergi levhası*
– Ticaret sicil gazetesi*
– Güncel faaliyet belgesi*
– Diğer belgeler (%25’ten fazla hissesi olan ortakların adı soyadı, telefon numarası, kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopileri/fotoğrafları, seyahat acentası ise TURSAB Belgesini; Turistik tesislerde Turizm Bakanlığından Alınan Turizm İşletme Belgesini; sektöre göre gerekli yetki belgesi varsa o belgeleri başvuru numaranız ile birlikte operasyon@moka.com adresine gönderiniz)


Dernek veya vakıf
– İmza yetkili kişilerin kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopileri/fotoğrafları*
– Yetki belgesi (Dernek tüzüğü, vakıf senedi, valilik izin belgesi )*
– İmza sirküleri/beyannamesi*
– Vergi dairesi, numarasını ve adresini gösterir belge*
– Diğer belgeler (Sektöre göre gerekli yetki belgesi varsa o belgeleri başvuru numaranız ile birlikte operasyon@moka.com adresine gönderiniz)


Site ve apartman yönetimleri
– İmza yetkili kişilerin kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopileri/fotoğrafları*
– Yetki belgesi*
– İmza sirküleri/beyannamesi*
– Vergi dairesi, numarasını ve adresini gösterir belge*
– Diğer belgeler (Site yönetimine ait yetkili kişilerin adı, soyadı, telefon numarası, kimlik ön yüz ve arka yüz fotokopileri/fotoğrafları, sektöre göre gerekli yetki belgesi varsa o belgeleri başvuru numaranız ile birlikte operasyon@moka.com adresine gönderiniz)


Findeks: Findeks kredi notunuzun MOKA tarafından alınabilmesi için Findeks’ten tarafınıza gelen SMS’i onaylamanız veya ticari Findeks kredi notunuzu bankanızdan kendiniz alıp başvuru numaranız ile birlikte operasyon@moka.com adresine göndermeniz
Sözleşme: “Moka Sanal POS Sözleşme” konulu e-postada bulunan sözleşmenin onaylanması
Bilgilere Erişim: Sistem erişim bilgilerinizin MOKA tarafından yetkili kişi e-posta adresine iletilmesi Moka başvuru formunu doldurarak burada yazanları kabul etmiş sayılırsınız.

moka-logo-white

Moka Ödeme ve E-Para Kuruluşu A.Ş. 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşudur.

Moka
Biz Kimiz?Moka'dan HaberlerMoka'da Kariyer

© 2022 Moka - Tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki içerikler izinsiz kullanılamaz.

Moka 100%

İş Bankası Logo

kuruluşudur.

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi